Lidé mají všeobecně rádi příběhy, jednou mě napadlo, co kdybych sdílel ten svůj. A tak vznikla myšlenka k sepsání několika dílné série, která má za cíl primárně šířit Moji vizi, příběh a zkušenosti na cestě k životní harmonii. Dále chci inspirovat a motivovat čtenáře k vlastnímu uvědomění vedoucí k nekonečnému osobnímu rozvoji a naplnění.

Nechť všichni žijeme blaze v harmonii a v naší vnitřní rovnováze!

Přeji hodně štěstí  a pěkné čtení.

Moje vize aneb co mě od začátku pohání vpřed

Pomáhám lidem k sebepoznání a k návratu do původní rovnováhy tak, aby našli své poslání, naplňovali jej a dělali to, co je baví. 

(jo takto jsem svoji vizi napsal v roce 2016 a jak vypadá teď si přečteš dole hned)

 

Otevírám průchody do života klidu a pohody, tak abyste získali více času pro to, co milujete. Protože když milujete, není co řešit.

 

Příběh aneb jak to vlastně začalo

Fotbal byl a je mojí velkou vášní. Po několika běžných zraněních, jsem najednou přes vykloubené rameno přišel k vyhřezlé ploténce a byl donucen s fotbalem skončit (2009). Z počátku jsem si myslel, že to bude jen na pár měsíců a že to půjde vyléčit jaksi „samo“. Hluboce jsem se zmýlil. Bolesti se začali zhoršovat, začal jsem navštěvovat různé doktory, abych se jich zbavil (fyzioterapeuty, pediatra, ortopeda, neurologa, byl jsem na injekcích a práškách). Chvíli to trvalo, než jsem si uvědomil, že se to „samo“ nevyléčí, ale že se musím nejen chtít vyléčit, ale hlavně taky proto něco dělat.

 

Životní lekce č. 1: Když něco chceš, musíš pro to něco nejen začít dělat, ale hlavně to dotáhnout do konce.

 

První vlna uvědomění, spustila hluboké dění

Začal jsem poctivě cvičit a přidával tak touze uzdravit se hmotnější podobu. Brzy se začali objevovat první úspěchy v podobě zmírnění bolesti, ale pořád to ještě nebylo ono. Přemýšlel jsem jak dál neb cvičením jsem dosáhl pomyslného maxima a tak jsem se uchýlil k alternativní léčbě „k léčitelce“. Později pak k terapeutce praktikující dornovu metodu. Největší pokrok jsem zažil právě s dornovou metodou, která přirozenou formou srovnává obratle a hlavně pracuje i s duší pacienta.

V ten moment jsem si uvědomil, že se musím intenzivněji začít zajímat o sebe,

  • o své pocity,
  • o to, jak se mám rád,
  • jak se cítím a
  • jak se psychické obtíže projevují ve fyzické podobě. 

Na základě hlubokých uvědomění vnímání svého těla a mysli jsem změnil svůj životní postoj, stravu a začal být pozitivnější.

Životní lekce č. 2: Naše psychická pohoda ovlivňuje fyzickou pohodu. Tělo je pro nás barometrem, který nám dává najevo, co se s námi děje.

Krom toho musím zmínit důležitý milník, Vánoce 2011 a jeden dárek, který jsem dostal. Tím dárkem byla kniha s titulem, Poznej svůj cíl a o ní si můžeš přečíst za chvíli potom co shrnu zkušenosti.

Jaké tedy jsou životní zkušenosti?

 

Životní lekce č. 1: Když něco chceš, musíš pro to něco nejen začít dělat, ale hlavně to dotáhnout do konce.

Životní lekce č. 2: Naše psychická pohoda ovlivňuje naší fyzickou pohodu, tělo je naším barometrem, který nám dává najevo, co se s námi děje

 

V dalším díle se můžete těšit na odhalení, jak pokračoval příběh s knihou Poznej svůj cíl a jak mi protnula život.