Dnes bych rád navázal na 1.díl, ve kterém jsem psal o prvním uvědomění, jež mě navedlo na cestu. Cestu, jak jsem poodkryl poznání svého životního cíle.

Pokud jste na podobné cestě taky, držím palce v jeho hledání.

 

Chci šířit Moji vizi, Příběh a hlavně zkušenosti, které jsem získal na cestě k životní harmonii. Dále chci inspirovat a motivovat čtenáře k vlastnímu uvědomění vedoucí k nekonečnému osobnímu rozvoji a naplnění.

Nechť všichni žijeme blaze v harmonii a v naší vnitřní rovnováze!

Přeji hodně štěstí  a pěkné čtení.

Můj příběh díl druhý

V momentě kdy jsem se plně rozhodl, že se chci vyléčit ze zranění vyhřezlé polténky, začala u mě cesta k nastolení životní harmonie, rovnováhy a štěstí, se kterou bych se rád podělil. Dále výrazně cestu ovlivnil dárek, který jsem dostal.

O Vánocích 2011 jsem totiž dostal knihu Poznej svůj cíl.

Hm, poznej svůj cíl…

Co to má znamenat?

Kdo a co mi tím chce naznačit?

Proč bych zrovna já měl hledat svůj cíl? 

 

Jak je patrné z mé první reakce, knihu jsem nedokázal zcela naplno ocenit, nicméně její nevyčíslitelnou hodnotu jsem pochopil později a dárci za ni mockrát děkuji.

 

Poznej svůj cíl spolu s knihou Tajemství a Alchymista sehráli velmi důležitou roli v mém procesu uzdravení a uvědomění.

Co jsem v nich našel a co jsem z nich začal praktikovat a zkoumat?

Rhonda Byrne - Tajemství

Tajemství je sice komerčně laděná kniha (existuje i filmová verze), ale principy, které se člověk dozví, jsou velmi cenné. Pokud je člověk správně pochopí, dokáže ve svém životě změnit opravdu hodně. V podstatě nejsilnějším z principů je zákon přitažlivosti, říkající že to, na co myslíme, k sobě přitahujeme. Z počátku to možná zní divně, ale když se nad tím zamyslíme a sami vyzkoušíme, že to funguje, pocítíme zadostiučinění.

Už se ti někdy stalo, že si myslel na někoho a on ti zavolal, nebo jsi dotyčného potkal? Zažil si někdy telepatii? Přesně v těchto a dalších momentech si vědomě či nevědomě použil zákon přitažlivosti, tak vesele zkoušej dál a uvidíš, jaké divy dokážeš.

Životní lekce č. 3 : Kvalitní život = kvalitní myšlenky
(tj. hlavní smysl zákona přitažlivosti).

Paulo Coelho - alchymista

Alchymista je čtivý román založený na stejných principech hledání životního štěstí jako Tajemství. Významy, které autor zakomponoval do své knihy, jsou velkým pokladem pro všechny čtenáře. Hlavní přidanou hodnotou je bezesporu poklad, který stejně jako Alchymista všichni hledáme. Pokladem se myslí naše životní poslání. Abychom byli schopni poklad najít a užívat si jeho bohatství naplno, musíme absolvovat tzv. zkoušku života tj. životní cestu k pokladu.  Během zkoušky nám život klade různé překážky, aby si otestoval, jak mocná je naše touha něčeho dosáhnout a jak moc jednáme v souladu s principy životního štěstí. Už i ve staročeských pohádkách přeci princové museli překonávat překážky či plnit úkoly, aby získali půlku království a ruku princezny. To byl pro ně v ten moment životní poklad a dodnes je to pořád aktuální téma, jen s tím rozdílem, že my hledáme království a bohatství v sobě samých.

Životní lekce č. 4  : Život si tě pořádně vyzkouší, než dosáhneš svého. Nejprve si tě otestuje, jak moc vážně to myslíš a když obstojíš, obdaří tě i tím, co nečekáš.

poznej svůj cíl - zdeňka jordánová

A konečně se dostávám k tomu, co jsem předesílal. Titul knihy Poznej svůj cíl, sám o sobě říká, o čem kniha zhruba je. Řekl bych, že je knihou velmi komplexně popisující základní principy vesmíru a je perfektní nadstavbou Tajemství, které je spíše obecnější. Autorka Zdeňka Jordánová jde hodně do detailů a člověk hltá kapitolu za kapitolou. S každou novou myšlenkou jsme mnohem silnější a máme ze života a ze sebe mnohem lepší pocit. K tomu všemu navíc získáváme poznání sebe sama a uvědomění o principu zpětné vazby, principu komunikace a naslouchání. Kniha dá člověku velký nadhled, který je potřebný k poznání svého životního cíle.

A jak pomohla mně k poznání životního cíle?

 

Dostalo se mi nepopsatelného pochopení a především ponaučení. Dříve jsem byl k sobě hodně kritický a bylo to znát hlavně v momentech, kdy jsem udělal nějakou chybu. Jakmile jsem si uvědomil, že chybovat je lidské, a že chyby jsou v podstatě signály, které mi napomáhají růst osobně i duchovně, začali se dít věci. Na hlavní obrazovku v mobilu jsem si tehdy napsal: „Pouč se ze svých chyb“. V ten okamžik jsem ještě netušil, jak moc silné to pro mě bude a jak silné to může být pro kohokoliv z nás. Bohužel ne vždy si ihned uvědomíme hodnotu něčeho, co v životě dostaneme nebo už dokonce máme, někdy to prostě přijde později. Mě trvalo cca 2 roky, než jsem dokázal naplno ocenit hodnotu daru, který jsem dostal, dnes již vím, že to pro mě byla jedna z klíčových knih, díky které již znám svůj cíl. 

Co je tedy tvým životním cílem?

 

Mým životním cílem je naplňování mé vize pomocí šíření pozitivních energií.

 

Životní lekce č. 5  : Pouč se ze svých chyb a neboj se chybovat, neboť chyba je  „nástroj“ tvého osobního rozvoje

Co jsem při druhé štaci naučil a chci se s tebou podělit, ať si taky můžeš nadělit?

Životní lekce č. 3: Kvalitní život = kvalitní myšlenky (tj. hlavní smysl zákona přitažlivosti).

Životní lekce č. 4: Život si tě pořádně vyzkouší, než dosáhneš svého. Nejprve si tě otestuje, jak moc vážně to myslíš a když obstojíš, obdaří tě i tím, co nečekáš.

Životní lekce č. 5: Pouč se ze svých chyb a neboj se chybovat, neboť je to „nástroj“ tvého osobního rozvoje.